1 Yıldız 10 Gol: Gheorghe Hagi

Hagi birbirinden güzel golleri, saha içindeki lider kişiliği ve muhteşem yeteneğiyle Galatasaray tarihine adını altın harflerle yazdı. İşte Hagi’nin birbirinden güzel 10 golü:

gheorghe_hagi

Hiç şüphesiz Galatasaray’ın en unutulmaz yıldızlarından biri Hagi, hatta büyük bir çoğunluğa göre de Türkiye’de top koşturmuş en iyi yabancı futbolcu.

Hagi birbirinden güzel golleri, saha içindeki lider kişiliği ve muhteşem yeteneğiyle Galatasaray tarihine adını altın harflerle yazdı.
Hagi transferi, Türk basınında ciddi eleştiriler aldı ve yaşının 31 değil 35 olduğu iddia edildi ancak Hagi eleştirilere sahada karşılık vereceğini söyledi ve Galatasaray’daki ilk üç lig maçında galibiyeti getiren golleri atarak onu eleştirenleri susturdu. Daha sonraki yıllarda ise, Hagi takımda gizli lider oldu takıma kazandırdığı kupaların yanı sıra oynadığı 132 maçta 110 gol attı ve attırdı (59 gol, 51 asist).

Galatasaray’da 5 sezon forma giyen Karpatların Maradonası’nın kariyerinde en çok forma giydiği takım Galatasaray oldu. Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Attığı goller sonrasında Galatasaray tribünleri I Love You Hagi” şeklinde tezahürat yaparak Hagi’ye olan sevgilerini gösterdiler.

İşte Hagi’nin birbirinden güzel 10 golü:

1 Yıldız 10 Gol: Gheorghe Hagi